Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Higienos instituto Psichikos sveikatos centru, siekdami šviesti visuomenę savižudybių prevencijos tema š. m. rugsėjo 10 d., minint Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, pradėjo 6 mėnesius trunkančią komunikacijos kampaniją, kuri yra 2020 m. rugsėjo 9 d. sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. 2008 patvirtinto Nacionalinio savižudybių prevencijos 2020–2024 m. veiksmų plano dalis.
Pirmuoju etapu buvo siekiama paskatinti asmenis nebijoti kalbėtis savižudybių tema, padrąsinti užduoti klausimą „kaip tu jauties?“ ir rasti laiko pokalbiui. Jo metu inicijuota socialinių tinklų ir lauko 50-yje savivaldybių reklama, kuria viešinama bendravimo ir palaikymo svarba, siekiant išvengti savižudybės ar sumažinti jos grėsmę.
Šiuo metu prasideda antrasis kampanijos etapas, kuris nukreiptas į mitų apie savižudybės reiškinį, kurie mūsų visuomenėje egzistuoja, paneigimą. Šiuo tikslu yra parengti 30 sekundžių (su garsu ir/ar subtitrais) trukmės vaizdo klipai. Valstybės pastangomis šiuos klipus numatoma viešinti pasitelkiant televiziją bei reklamą viešajame transporte, taip pat gydymo įstaigų koordinuojamose interneto platformose, socialiniuose tinkluose, patalpose turimuose ekranuose (su garsu ar be garso) ar kituose prieinamuose viešinimo kanaluose.
Taip pat maloniai primename, kad savižudybių prevencijos tema veikia nacionalinė interneto svetainė tuesi.lt Joje yra visa reikalinga informacija patiriantiems savižudybės krizę, ieškantiems pagalbos sau ar kitam žmonėms bei specialistams. Šios svetainės žinomumui visuomenėje didinti yra sukurti skirtingų matmenų reklaminiai skydeliai, kurie taip pat prieinami ir tikslingi viešinti, siekiant pateikti gyventojams ne tik bendrinę informaciją savižudybių tematika, bet ir kiekvienoje savivaldybėje prieinamą pagalbą bei paslaugas.
Jurgitos istorija https://youtu.be/53eIUKFx-wo)
Julijos istorija (https://youtu.be/jceNV-BLK3c)
Antano istorija (https://youtu.be/2JDmSnj7b3A)
Aleksandros istorija (https://youtu.be/b8BXb0p_7PE)